Szobrok, kisplasztikák, plakettek

Tételek száma: 63

Afrikai nő kerámia szobor, kopással, m: 17 cm
12312.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05

Földön fekvő Jézus. Vas szobor, h: 21 cm
12313.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

Atléta. Vas szobor, h: 15 cm
12314.

Atléta. Vas szobor, h: 15 cm

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Kínai bölcs - faragott fa szobor, m: 35,5 cm
12315.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Historizáló férfi bronz szobor, márvány gömb talapzaton, m: 44 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK / ONLY PERSONAL COLLECTION IN OUR OFFICE!
12316.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,72
100,00

Ülő női akt. Festet gipsz, kopásokkal, 23x 22 cm
12317.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

Shoulao. Faragott könnyűfa szobor, m: 48 cm
12318.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Ülő Buddha zsírkő faragott szobor 9 cm
12319.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Nevető Buddha szobor faragott fa 14x11 cm
12320.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Zsírkő faragott szobor 14x12 cm
12321.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kissi kőfaragás. Kétalakos sírfigura, korának megfelelő állapotban, Guinea, 16-19. század ?. m: 28,5 cm.  A nyugat-afrikai Sierra Leonéban élő Kissi törzs tagjai általában úgy tartják, hogy egy ősi szellemet, az élők és az istenek közötti közvetítőt jelképez. Egy másik felfogás szerint egy termést irányító szellemet ábrázol, egy szentélyben elhelyezett képmást, amely a jó termést hivatott biztosítani. Egy másik felfogás szerint a gonosz szellemek távoltartására használták. Lehetetlen pontosan megmondani, hogy miért is készültek ezek a szobrok. Évszázadokkal ezelőtt az ősök imádata gyakori volt a Kissi nép körében, a szobrokat a falu vezetői rendszeresen felajánlásokkal ajándékozták meg, és mindenféle eszközt használtak a boszorkányság és a rosszindulatú szellemek elhárítására. /  It?s generally believed to represent an ancestral spirit, a mediator between the living and the divine. Another school of thought suggests it represents a spirit governing crops, an effigy placed in a shrine to insure a good harvest. Still another suggests it was used to keep evil spirits away. It?s impossible to say exactly why this statue was created. Centuries ago ancestor worship was common among the Kissi, statues were regularly presented with offerings by village headmen, and all sorts of devices were used to ward off witchcraft and counteract malevolent spirits.
12322.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
130,08
150,00

Jelzés nélkül: Nyitott szem. Fém. 15x17 cm
12323.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft