Tétel

Kikiáltási ár:

12 000 Ft

14

Leírás:

Magyarország a párisi világkiállításon. (1900) Budapest, 1901. Hornyánszky Viktor - Erdélyi Mór (Hornyánszky ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + VII + [1] + 201 + [3] p. + 2 t. (hártyapapírral védett). Folio. Egyetlen kiadás. A Kereskedelemügyi, a Földmívelésügyi, a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium támogatásával kiadott, gazdagon illusztrált tanulmánykötet z 1900. évi párizsi általános világkiállítás magyar részvételét részletezi, kivonatolja és méltatja. Az 1851. londoni világkiállítás óta megrendezett nemzetközi világkiállítások elsősorban a technika és tudomány haladását ünnepelték, számos új találmányt, olykor egész művészeti stílust mutattak be és terjesztettek el - a párizsi kiállítás éppenséggel az art nouveau stílusát: nem pusztán a kiállítási csarnokok és a kiállítói terek készültek az ipari ornamentika stílusában, kötetünk is a magyar szecessziós tervezés egyik szép példája. A kiállításon bemutatkozott a magyar közoktatásügy, a magyar gépipar, a magyar textil- és malomipar, a magyar közlekedési és építőipar, a magyar szőlészet, erdészet és vadászat. Az első és az utolsó oldalon, a címoldalon régi gyűjteményi bélyegzés. Vuray 507. Poss.: Nagyváradi Királyi Jogakadémia. Feliratozott, illusztrált, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest).

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk