1865 Magyar Akadémiai Album. A Magyar Tudományos Akadémia ünnepélyes megnyitásának emlékéül. Pest, Schrecker Ignác fényképészeti műterme (Bécs, Reiffenstein és Rösch-ny.) Benne 1 db azonosítandó (nem megfelelő névnél szereplő) fotóval, egyébként üres. Aranyozott egészbőr-kötésben, sérült, viseltes állapotban, a borítón hiányzó plakettel és fémveretekkel, helyenként szakadt lapokkal, "B. Mednyánszky Dénes ajándéka" bélyegzéssel, ex libris-szel.