Tétel

Katalógusszám:

17580.
Lezárult 476. Gyorsárverés
Reklám

Kikiáltási ár:

2 800 Ft

11

Leírás:

1861 Emléklap az 1860 évből. Magyarország nem volt, hanem lesz! Széchenyi István szállóigéje alatt a ,,legnagyobb magyar", Széchenyi István egészalakos portréja, az egyik oldalt koronás nőalak, Magyarország címerével. Alul a Lánchíd képe, mellette egy gőzhajó és a Vaskapu képei, keretben. A következő oldalon Jókai Mór: Széchenyi feltámadása 1861. Az utolsó oldalon Kölcsey Ferencz: Hymnus, díszkeretes címerekkel (koronás nemzeti kiscímer, Szlavónia, Dalmácia, Horvátország, Erdély címerei). Szerk.: Pákh Albert. Pest, Landerer és Heckenast, gazdag fametszetű képanyaggal illusztrált, 4 sztl. lev. A Vasárnapi Ujság melléklete, 1861. jan. 6, VIII. 1. szám melléklete volt. Szakadt, sérült, foltos, hajtott. Rendkívül ritka!

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras