Bársony István: Erdőn, mezőn. Természeti és vadászati képek. Kiváló magyar művészek eredeti rajzaival. Bp., [1900], Athenaeum, 2+IV+446 p. Második kiadás. Eredetileg sincsenek benne illusztrációk! Kiadói illusztrált, festett és aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó táblán folttal.
Bárcziházi Bárczy István (1882-1952) későbbi Budapesti főpolgármester beragasztott aláírásával.