Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

[Tóvölgyi Titusz]: Válasz a válaszra. Horváth Mihálynak. Pest, 1868. Nyomatott Noséda Gyulánál. [3]-103 + [51] p. Egyetlen kiadás. Tóvölgyi Titusz (1838-1918) író, függetlenségi szemléletű hírlapíró szenvedélyes hangú vitairata. A névtelenségben maradó szerző a kiegyezés művét erőszaknak és önfeladásnak tekinti, és támadást intéz a kiegyezés művét védelmébe vevő Horváth Mihály szabadelvű történész személye ellen. A függelékben Tóvölgyi Titusz történelmi áttekintése a magyarellenes Habsburg-vezetés több évszázados bűneiről. Példányunk címlapja és utolsó nyomtatott levele hiányzik, az első előzéken régi könyvkötői könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben (Weichner Géza műkönyvkötészete, Budapest), az eredeti első borító bekötve. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk