Tétel

Kikiáltási ár:

3 200 Ft

Leírás:

Gyakorlati elektrotechnika. Szerkesztő: Jesch László és Möller Károly. Budapest, 1940. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 746 + [20] p. + 1 t. + 1 melléklet (kétleveles). Első kiadás. A mérnöki munkaközösség által írt, oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas műszaki ábrákkal rendkívül gazdagon illusztrált tanulmánykötet az elektromos áram felhasználásának minden részterületére kiterjed, az általános elvektől a transzformátorok, áramfejlesztő és -elosztó telepek, egyenáramú és váltakozó áramú motorok fejezetéig, külön fejezetek tárgyalják a világítás, a távjelzés, a telefonálás, a rádiózás és televíziózás, az elektromos gyógyászat témáit. A kötet végén részletes tárgymutató, majd az üresen hagyott jegyzetlapok után kapcsolódó képes hirdetések, az előzékeken további képes hirdetések. Az alapvető szakkönyv 1961-ig további hat kiadásban látott napvilágot. Aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17