Somlyó György: Talizmán. (Dedikált!) Bp., 1956, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2000 példányban. A szerző, Somlyó György (1920-2006) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által dedikált példány.