Bary József:
A tiszaeszlári bűnper. Bary József vizsgálóbíró emlékiratai.
Budapest, 1942. Magyar Élet (Sylvester ny. Rt.) 848 p.
Bary József (1858-1915) kúriai bírónak, az 1882-1883. évi tiszaeszlári per vizsgálóbírójának emlékiratait a magyarországi antiszemitizmus történetében igencsak nevezetesnek számító per ötvenedik évfordulóján a Bary-család örökösei tették közzé. Az emlékirat a nyomozás és a vádlottak felmentését hozó per történetét a hivatalos, Eötvös Károly-féle változattól eltérően beszéli el, és alapvetően sajtó-összeesküvést gyanít a per kimenetelével és utóéletével kapcsolatban. A munka 1932. évi első kiadása szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott művek jegyzékén. Példányunk az emlékirat harmadik kiadásából származik. Az első előzéken és a címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés és bélyegzés, a címoldal és az utolsó nyomtatott levél megerősítve, példányunk fűzése az előzékeknél és a belíven belül két helyen meggyengült.
Aranyozott, kiadói emblémával illusztrált, kopott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán régi tulajdonosi bélyegzéssel.