Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

Leírás:

Károsy Pál (szerk.): A Kerepesi-úti temető költészete. Sírversek, sírfeliratok. A Kerepesi-úti temető történetével. Egybegyűjtötte: Károsy Pál. Budapest, 1934. Szerző (Bethánia-nyomda). 484 + [2] p. Egyetlen kiadás. Károsy Pál (1904-1976) helytörténész diákkorától kutatta a temetői feliratokat. Erős osztályozási hajlamról tanúskodó monográfiája a budapesti Kerepesi úti temető nevezetesebb sírfeliratait ismerteti, a magyar vagy latin nyelvű, verses vagy prózai, közbölcsességet vagy személyes viszonyt megörökítő sírfeliratok bemutatásával, valamint az elhunyt rövid méltatásával. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk