Havas Károly:
Az inkvizíció története. Több kútforrás nyomán írta: Havas Károly. 22 műmelléklettel.
Budapest, (1927). Rozsnyai Károly kiadása (Fővárosi Nyomda Rt.) 504 p. + 22 t. (Brenner Nándor illusztrációi). Első kiadás.
Korabeli sajtóértesülések szerint a Havas Károly (1877-1944) újságíró neve alatt megjelent kötet megjelenését megelőzően vidéki nagyvárosokban és falvakban intenzív ügynöki kampány zajlott, melynek eredményeképpen a tízezer példányban nyomott kötet első kiadása rendkívül hamar elfogyott. A szenzációs témát Brenner Nándor - olykor némi erotikát sem nélkülöző - festményei kísérik. A munka utóéletéhez hozzátartozik a mű plágiumpere, a munka ugyanis Henry Charles Lea századfordulón megjelent kötetének bővebb kivonatolása, az eredeti szerző nevének érdemi megjelenítése nélkül. (Esti Kurír, 1928. március 28.)
Aranyozott, álbordázott kiadói egészvászon kötésben, a gerincen apró foltossággal, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.