Márai Sándor: Napló (1943-44). Bp., 1945, Révai. Első kiadás. Kiadói vászonkötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítón apró hiánnyal. A tételhez tartozik össz. 4 db újságkivágás: 3 db 1947 körüli a Magyar Nemzet ből, amely részleteket közöl Márai Naplójából és egy 1992-ből, a Népszabadságból, Bodor Pál tollából ("Elit humanizmus. Márait olvasva.").