Dávid Gyula - Mikó Imre: Petőfi Erdélyben. (Dedikált!) Bukarest, 1972, Kriterion. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, javított kiadói papír védőborítóban, a címlapon alkalmi bélyegzéssel. Az egyik szerző, Dávid Gyula (1928- ) erdélyi magyar irodalomtörténész, szerkesztő, műfordító által Veress Péter (1928- ) közgazdász, politikus részére dedikált példány.