Tétel

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Ady Endre: Az új Hellász. [Karcolatok.] (Számozott.) Budapest, 1920. Amicus-kiadás (Hornyánszky Viktor ny.) 110 p. Egyetlen kiadás. A számozott, bibliofil kötet kolofonja: ,,Ady Endre jelen kiadásban megjelent műveit az Amicus kiadóvállalat megbízásából 1920 szeptemberében Hornyánszky Viktor királyi udvari könyvnyomdája nyomtatta. A címlapot, kötést és a kezdőbetűket Kozma Lajos tervezte. Készült 1400 számozott példány, legfinomabb antiqua papiroson. Az első huszonöt példány bőrkötést kapott. 196. szám". Ady Endre korai publicisztikáit Kozma Lajos fametszetei kísérik. A szenvedélyes hangon megírt, elfogulatlanságra nemigen törekvő karcolatok 1901-1907 között keletkeztek. Botka 24. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk