Ady Endre:
Az új Hellász. [Karcolatok.] (Számozott.)
Budapest, 1920. Amicus-kiadás (Hornyánszky Viktor ny.) 110 p. Egyetlen kiadás.
A számozott, bibliofil kötet kolofonja: ,,Ady Endre jelen kiadásban megjelent műveit az Amicus kiadóvállalat megbízásából 1920 szeptemberében Hornyánszky Viktor királyi udvari könyvnyomdája nyomtatta. A címlapot, kötést és a kezdőbetűket Kozma Lajos tervezte. Készült 1400 számozott példány, legfinomabb antiqua papiroson. Az első huszonöt példány bőrkötést kapott. 196. szám". Ady Endre korai publicisztikáit Kozma Lajos fametszetei kísérik. A szenvedélyes hangon megírt, elfogulatlanságra nemigen törekvő karcolatok 1901-1907 között keletkeztek.
Botka 24.
Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Körülvágatlan, jó példány.