Cholnoky Viktor - (Tonelli Sándor):
Mozgai Pali, a gyermekhős. 32 képpel.
Budapest, [1907]. Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat (,,Globus" nyomdai műintézet). 184 + [8] p. Egyetlen kiadás.
Cholnoky Viktor (1868-1912) két meséjét Tonelli Sándor (1882-1950) gazdasági író ifjúsági ismeretterjesztő írásai követik. A tartalomból: Cholnoky Viktor: Moharos bácsi kabátja. A dióherceg - Tonelli Sándor: Utazások hajdan és most: Tibet. Fiume. Marokkó. A Duna. A legszélső Kelet. Hó és jég a magashegységekben. Új amerikai nagyvárosok. Gladiátori játékok a régi Rómában. A földrengésekről. A telefotografia. A magyar korona. Napoleon legendája. A tartalomjegyzék után a kiadó képes könyvhirdetései. Egyes oldalakon apró, halvány, a szövegtükröt nem érintő foltosság, az első repülő előzék hiányzik.
Aranyozott, festett, enyhén kopott kiadói félvászon kötésben, az oldalsó lapszéleken apró foltosság. Jó példány.