Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

23

Leírás:

Posewitz, [Tivadar] Theodor: Reisehandbuch durch Zipsen, Hohe Tátra und Zipser Mittelgebirge. Gepfelbesteigungen con Franz Dénes. Budapest, 1898. Franklin-Verein Ung. Literarische Anstalt und Buchdruckerei. XVI + 336 + [4] p. + 2 t. (egy kihajtható, egy színes, dupla oldalas) + 10 t. (színes, 7 kihajtható, egy dupla oldalas). Első német kiadás. Posewitz Tivadar (1851-1917) katonaorvos, geológus, Borneó- és Tátra-kutató, turisztikai író. Kézikönyvében a századfordulós hazai turizmus kiemelten fontos területére, a Szepesség városaiba és a Magas-Tátrába kalauzol. Német nyelvű útikönyve a történelmi ismertetésen túl a helyi lakosság népi karakterét is vázolja, majd az egyes régiót bő ismertetését nyújtja turisták, természetjárók és szállóvendégek számára, oldalszámozáson belül turisztikai fotók és vár-alaprajzok kíséretében. A kötet egyidejűleg magyar nyelven is megjelent. Az első előzéken a Tátrába vezető közlekedési útvonalak hálózata. A címoldalon és az egyik térkép verzóján régi gyűjteményi bélyegzés, az oldalak felső részén, a szövegtükrön kívül apró rozsdafoltosság. Példányunkból 2 levél hiányzik, a munka 12 térképpel teljes, a kihajtható panorámakép két részletben. Poss.: Tátraszéplak Fürdőigazgatósága. Aranyozott, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk