Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

Nagy Miklós: Takáts Sándor élete és munkássága (1860-1932). Különös tekintettel gyorsírástörténeti kutatásaira. A Magyar Tudományos Akadémia 1936. február 24-i összes ülésén felolvasott emlékbeszéd. Budapest, 1937. Gyorsírási Ügyek M. Kir. Kormánybizottsága (Franklin-Társulat ny.) 113 + [3] p. Egyetlen kiadás. Pályakép Takáts Sándor (1860-1932) művelődéstörténész, piarista szerzetes, középiskolai tanárról, a Kisfaludy-Társaság és az MTA tagjáról. A művelődéstörténész elsősorban a XVI-XVII. század mindennapjainak történetét kutatta, levéltári források alapján. Munkássága egy része a reformkor előtti és reformkori sajtónyilvánosság bizonyos értelemben vett letéteményeseiről, az országgyűlési gyorsírókról írott titkosrendőri jelentéseket dolgozta fel. Művelődéstörténeti keretben ő írt először az alkalmazott médiamunkás réteg, a gyorsírók viszontagságairól. (Az egységes magyar gyorsírás könyvtára. 139. szám.) Fűzve, enyhén sérült gerincű, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk