Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Zalay Masa: Don Juan házassága és egyéb novellák. Gyoma, 1905. Kner Izidor ny. 1 t. (címkép) + [8] + 200 p. Egyetlen kiadás. Zalay Masa írónő többségében szerelmi tárgyú tárcanovellái az ,,Uj Idők" társasági folyóirat hasábjain jelentek meg. A műhöz a Sydney Carton álnevet használó Rozsnyay Kálmán író és közhíresség írt előszót. Tételünk vélhetően egykoron szerelmi levelezőként szolgált, az első előzéken, a címoldalon és a novellák címoldalain elhelyezett, radírral finoman törölt egykori bejegyzések utalnak erre. A címképen, a címlapon és a belív néhány oldalán apró szakadásnyomok. Lévai-Haiman 1.132. Feliratozott, dombornyomott, enyhén sérült gerincű kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk

  • HétfÅ‘: 12-17
  • KeddtÅ‘l Szerdáig: 10-17