Kirándulók zsebkönyve. I. köt. Növénytani rész. Szabó Zoltán: Útmutató növények gyűjtésére, konzerválására, növénygyűjtemények berendezésére és növénytani megfigyelésekre. Népszerű Természettudományi Könyvtár 3. Bp.,1913, Kir. M. Természettudományi Társulat, XI+190 p. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval. "Dr. Unger Emil Budapest" bélyegzéssel. Feltehetőleg Unger Emil (1883?1945) zoológus, ichthiológust takarja a bélyegzés.