Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 421

21144.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Szász Károly Emlékbeszéd Lewes Henrik György külső tag fölött. Bp., 1881, MTA, bélyegzésekkel, 19+1 p.   George Henry Lewes (1817-1878) angol filozófiai író.
21145.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

Cherbuliez Viktor: Művészet és természet. Bp., 1893. Magyar Tudományos akadémia. Kiadói enyhén kopott egészvászon-kötésben.
21146.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Riedl Frigyes: Poétika. A középiskolák VI. osztálya számára. Átdolgozta Pintér Jenő. Bp., 1933, Franklin. Tizedik kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos.
21147.

Kikiáltási ár:
800 Ft

Justinus Budó: Symbolae ad supplementum glossarii mediae et infimae latinitatis Regni Hungariae. Bp., 1909, Typis Armini Fritz, 22 p. Latin nyelven. Kiadói papírkötés.
21148.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Szép Ernő: Azra. Bp., [1930], Singer és Wolfner, 104 p. Első kiadás! Félvászon-kötés, kopott borítóval.
21149.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Vámos Miklós: Apák könyve. [Regény.] (Aláírt.) [Budapest, 2008]. Ab Ovo Könyvkiadó (Kaloprint Kft., Kalocsa). 447 + [9] p. Az első előzéken a szerző saját kezű aláírása: ,,Vámos Miklós. 2008. nov. 3". A regény első kiadása 2000-ben jelent meg, példányunk a huszonharmadik változatlan utánnyomásból való. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
21150.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Ludas Matyi kalendáriuma az 1947-es jaj de közönséges évre. (Budapest), 1947. (Szikra Irodalmi, Lapkiadó Vállalat és Nyomdai Rt.) 64 p. A Magyar Kommunista Párt ideológiai öklének, az 1945-ben indult Ludas Matyi vicclap évkönyve. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti karikatúrákkal díszítve. A kalendáriumi részben a római katolikus ünnepeket is feltüntető évkönyv még csak kezd belekóstolgatni a Kisgazdapártba, a karikatúrák és a politikai viccek célpontja egyaránt a még Nagy Ferenc vezette párt. Az oldalakon foltosság, a címlap hiányos, illetve egy levél hiányzik, számos oldalon tulajdonosi bejegyzés, illetve gyermekrajz. Példányunk fűzése laza. Fűzve, színes, illusztrált, foltos, sérült kiadói borítóban.
21151.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Dr. Bartha József: Az új magyar irodalom kistükre 1896-1936. Bp., 1938. Szerzői. Kiadói, kissé sérült papírkötésben. Belső borítón tollal írt jegyzet.
21152.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Lóránt Mihály: A bélyeg. Bp., 1925, Athenaeum, 104 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinc
21153.

Kikiáltási ár:
600 Ft
1,63
1,88

21154.

Kikiáltási ár:
700 Ft
1,90
2,19

Omár Khájjám: Rubáiját. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., é.n. Táltos.112 p. Újrakötött félvászon-kötésben, néhány enyhén sérült lappal.
21155.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft