Díszkard, bakelit markolattal, réz bevonatú fém pengével, plasztikus díszítésekkel, a markolatgombon fasces motívummal, két női fejben végződő keresztvassal. Jelzés nélkül, kopott, a markolat kissé sérült, h: 90 cm