A magyar alkotmánytörténelem főbb kutatói. Dr. Marczali Henrik egyetemi nyilv. r. tanár előadásai alapján Rácz István által 1898-ban Budapesten kiadott jegyzet másolata. H.n., 1928, k.n., 4 sztl. lev.+ 98 p.+ 6 sztl. lev. Gépelt egyetemi jegyzet. Félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, néhány minimálisan foltos lappal, egyébként jó állapotban, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel (Golián Béla).