Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

Leírás:

Spinoza, Baruch: B. de Spinoza's kurzgefasse Abhandlung von Gott, dem Menschen und dessen Glück. Auf dem Holländischen in's Deutsche übersetzt und mit einem Vorwort begleitet von C. Schaarschmidt. 2. verbesserte Auflage. Berlin, 1874. Erich Koschny - L. Heimann Verlag (Gedruckt von Gebrüder Grunert in Berlin). XIII + [3] + 117 + [3] p. (Philosophische Bibliothek. 18. Band.) --- Hozzákötve: Spinoza, Baruch: Benedict von Spinoza's Ethik. Ueberstzt, erläutert und mit einer Lebesbeschreibung Spinoza's versehen von J. H. Kirchmann. Vierte verbesserte Auflage. Heidelberg, 1886. Georg Weiss Verlag (Druck von Bockwitz & Webel in Leipzig). [4] + [XI]-XV + [1] + 255 + [1] p. (Philosophische Bibliothek. 4. Band.) --- Hozzákötve: Spinoza, Baruch: Die Briefe mehrerer Gelehrten an Benedict von Spinoza und dessen Antworten, soweit beide zum bessere Verständniss seiner Schriften dienen. Uebersetzt und erläutert von J. H. v. Kirchmann. Berlin, 1871. Verlag von L. Heimann (Druck von R. Boll in Berlin). XIII + [1] + 258 p. (Philosophische Bibliothek. 46. Band.) Kolligátumunk Baruch Spinoza (1632-1677) holland raconalista filozófus három fontos művének jegyzetelt német fordítását tartalmazza, a ,,Korte Verhandeling van God, de mensch, en deszelvs welstand" (Rövid tanulmány Istenről, az emberről és az ember boldogulásáról) című korai munkáját (1662), fő művét az Etikát (1677), illetve válogatást kora fontos tudósaival folytatott levelezéséből. Leveleinek szövegét oldalszámozáson belül számos természettudományos ábra kíséri. Valamennyi címlapon, illetve az utolsó nyomtatott levélen régi gyűjteményi bélyegzés. Poss: Az Országos Izraelita Tanítóképző Intézet Budapesten. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen katalóguscédulával, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk