Margutti, Albert baron de:
A Habsburgok tragédiája. Intimitások az utolsó Habsburgokról.
Budapest, 1924. Légrády Nyomda és Könyvkiadó Rt. [2] + 220 p. Első magyar kiadás.
A trieszti olasz származású osztrák tiszt, Albert Margutti (1869-1940) a Császári és Királyi Műszaki Akadémia és katonai továbbképzések után altábornagyi rangban, Ferenc József hadsegédeként a császár utolsó évtizedében a császár mellett szolgált. A császári házhoz és Ausztriához feltétlen hűséggel ragaszkodó hadsegéd visszaemlékezéseiből emlékezetes, ha nem is elfogulatlan látószög nyílik a bécsi udvar legbelsőbb döntéseire. A magyar fordító a hadsegéd elfogultabb megjegyzéseit saját kommentárjaival látta el. Az első előzéken, a címoldalon és a belív első oldalán régi tulajdonosi bejegyzés, néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve.
Korabeli egészvászon kötésben, vörös festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.