Tétel

Kikiáltási ár:

2 400 Ft
6,50 EUR, 7,50 USD

Leírás:

Rákosi Viktor: Kexholmi Mária. Regényes történet. Budapest, 1908. Lampel R. könyvkereskedése - Wodianer F. és Fiai (Frankin-Társulat ny.) 114 + [2] p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül szövegközti rajzokkal gazdagon illusztrált regényes történet, mely az orosz hadsereg kexholmi ezredében felnövekedő talált gyermeklány sorsát követi nyomon, megtalálásától esküvőjéig. A bevezető fejezet fikciója szerint az elbeszélt történet egyben bemutatja a cári hadsereg emberséges hétköznapjait. Rákosi Viktor russzofil regénye kuriózumnak számít a korszakban, magyar szerzők orosz témájú elbeszélései gyakran ellenséges birodalomként jelenítik meg a cárságot. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés, az egykori tulajdonos néhány rajzot kézi színezéssel látott el, a kötet első íveinek lapjain felül apró foltosság, néhány levélen apró szakadásnyom. Aranyozott, festett, illusztrált, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk