Beck Salamon:
A köteles részes jogállása. A ,,Magyar Jogászegylet" 1910. évi pályázatán megjutalmazott pályamunka.
Budapest, 1913. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Részvénytársulat. 77 + [3] p. Egyetlen kiadás.
Beck Salamon (1885-1974) jogtudós, jogi szakíró korai munkája, első kötete. A szerző 1929-1931 között az egységes bírói és ügyvédi vizsgabizottság tagja, a második világháború után az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára volt.
(A Magyar Jogászegylet könyvkiadó vállalata, VI. évfolyam, 3. kötet.)
Aranyozott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.