Tétel

Kikiáltási ár:

9 000 Ft

Leírás:

Damianus, Johannes: Doctrina verae Christi ecclesiae ab omnibus praecipuis antiqui, medii, et novi aevi haeresibus vindicata complectens bis centum famigeratissimas controversias in canonicis scripturis, solidisque rationibus fundatas. Argumenta pariter adversariorum selectissima ex iisdom fontibus petita, referuntur et refelluntur. Ad usum alumnorum episcopalis seminarii Vaciensis, totiusque orbis literarii, methodo scholastico concisa, solida et critica, concinnata. Posonii, 1760, Typis Joannis Michaelis Landerer, 14 sztl. lev. + 739+5 p. Damiani János (1710-1784) pozsonyi, később váci kanonok. Althann Mihály Károly váci püspök helyettese, a papnevelőintézeti igazgatója. Latin nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült táblákkal, firkált, sérült címlappal, foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : karap_norbert