Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Somogyi Ede: Emlékezzünk régiekről. Az emberiség története első feltűnésétől egészen a kultúra keletkezéséig. Budapest, 1908. [Szerző] (Budapesti Hírlap ny.) 345 + [3] p. Egyetlen kiadás. Somogyi (született Frankl) Ede újságíró, szerkesztő, szótáríró őstörténeti munkája újságírói igényességgel ered az emberiség régmúltjának eltűnt civilizációinak nyomába. Műve előszava szerint értekezésének fő célja a turáni magyarság európai őshonosságának és elsőségének megállapítása, szembeszállva az Akadémia által képviselt elméletekkel. A tartalomból: A legrégibb ember - A barlanglakók - Eltűnt világrészek (Lemuria, Atlantisz) - A kőkorszak embere - Kjökkenmöddingek és terramárék - Ninive - Az ékírás megfejtése - Szumirok - Szumirok és magyarok - Az etruszkok - A hikszoszok - A magyar nemzet megalakulása. Aranyozott korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk