Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Thanhoffer, [Lajos] Ludwig: Über Zuchtlähme. Nach eigenen pathologisch-histologischen Untersuchungen. Mit 55 in den Text gerdtuckten Figuren. [Bécs], 1888. Verlag von Moritz Perles (Druck von Johann N. Vernay). 88 p. Thanhoffer Lajos (1843-1909) orvos, állatorvos, anatómus, hisztológus, egyetemi tanár. Mikroszkópos vizsgálatokat hasznosító ló-élettani műve első kiadása 1882-ben jelent meg ,,A tenyészbénaságról" címmel, a kötet még ugyanazon évben német fordításban is megjelent, példányunk a második kiadásból való. Oldalszámozáson belül néhány ábrával illusztrált. A címoldalon felülragasztás, az első előzék részben kijár. Az előzőkeken és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzések. Győry 0. Poss.: Pestessy József. [Pestessy József orvos, az Országos Traumatológiai Intézet baleseti sebésze és aneszteziológusa, a BKV Előre sportorvosa, orvostörténész, nyelvőr, az Orvosi Hetilap és a Havi Magyar Fórum rendszeres szerzője.] Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk