Tétel

Kikiáltási ár:

5 000 Ft

Leírás:

Gönczy Pál: Vezérkönyv a magyar á-b-c és elemi olvasókönyv tanításához. Tanítók számára. A vallási és közoktatási m. kir. miniszter által koszoruzott pályamű. Budapest, 1903. (M. Kir. Egyetemi Nyomda). 111 + [1] p. Gönczy Pál (1817-1892) pedagógus, református művelődésszervező, iskolaalapító, a Magyar Tudományos Akadémia Tagja, a vallás- és közoktatási minisztérium államtitkárának elemi iskolai tanári kézikönyve több előtanulmány után először 1869-ben jelent meg. A szövegközti ábrákkal kísért pedagógiai kézikönyv emlékezetes betekintést nyújt az írásoktatás századközepi retorikájába és stratégiájába. Korabeli, sérült gerincű papírkötésben, a gerincen enyhén hiányos papírcsíkkal erősítve.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk