Tétel

Katalógusszám:

13989.
Lezárult 465. Gyorsárverés
Fotó

Kikiáltási ár:

6 000 Ft

Leírás:

Németh László (1901-1975) író, esszéista, drámaíró, nappalijában ülő portréja. Keleti Éva felvétele. Vintázs, zselatinos ezüst nagyítás, mérete: 180x130 mm, készült 1965 körül. Keleti Éva Balázs Béla-díjas fotográfus, a magyar fotográfianagyasszonya, érdemes és kiváló művész. A Magyar Fotónál Vadas Ernő és Langer Klára tanítványa volt. Az MTI, az Új Tükör fotográfusa, a Színházi Élet képszerkesztője, számos nemzetközi szakmai szervezet tagja. Ruttkai Éva és Latinovits Zoltán híres, ablakkeretben ülő kettős portréja is az ő alkotása. A kép hátoldalán ,,Magyar Távirati Iroda, Foto, Keleti Éva felvétele" bélyegzés. Jó állapotú lap, paszpartuban.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk