Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

Élet és Tudomány. Munkások a tudományért - Tudósok a munkásokért. Felelős szerkesztő: Mariska Zoltán. I. évfolyam, 1-2. szám, II. évfolyam, 1-12 szám. (1946-1947) [Egybekötve.] Budapest, 1946-1947. Athenaeum ny. 32 p.; 32 p.; 384 p. Kéthetente megjelenő tudományos ismeretterjesztő folyóirat. A lapot 1946-ban Szent-Györgyi Albert alapította, első felelős szerkesztője Csűrös Zoltán vegyészmérnök volt. Első száma 1946. december 1-jén jelent meg, melyhez a Nobel-díjas lapalapító maga írta a bevezető cikket. A folyóirat rendkívül gazdag képanyaggal, közérhető nyelven írt természettudományos kérdésekről - a fizika, a kémia, a biológia (és az orvostudomány), a természetföldrajz (és a földtudományok), a csillagászat és a műszaki tudományok kérdéseiről, számos tudománytörténeti cikk kíséretében. A hátsó borítóról fokozatosan eltűnnek a nyomást végző Athenaeum kiadó könyvajánlói, helyükön a Szovjetunió-beli találmányokat és a szovjet újjáépítést ünneplő fotóanyag tűnik föl. Kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott címfelirattal. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk