Tétel

Kikiáltási ár:

2 400 Ft
6,50 EUR, 7,50 USD

Leírás:

Ferenczy Árpád: A Nirvána felé. Regényes indiai történetek. [Novellák.] Budapest, [1917]. Légrády Testvérek (ny.) 264 p. Első kiadás. Ferenczy Árpád (1877-1930 körül) jogász, újságíró, könyvtáros az első világháborúban betöltött haditudósítói pályája után utazott Indiába, később buddhista szerzetessé lett. Novelláskötetének második kiadása 1918-ban jelent meg, illusztrációkkal bővítve. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés, a címlevél, az első és az utolsó ív a ragasztással erősítve. A hátsó előzéken régi könyvkereskedői könyvjegy. Aranyozott gerincű korabeli egészvászon kötésben.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk