Darnay Kálmán: Bujdosó gyöngysor. A Balaton- és Bakonymenti várak történeti regénye. Magyar Írások. Bp.,[1928.] Pantheon,(Globus-ny.), 295+1 p. + 12 t. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.