Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

Vogl Alajos (szerk.): Római-katholikus temetkezési szertartások alkalmával használni szokott imák és négyes férfiénekek. Budapest, 1879. Rózsa Kálmán és neje (ny.) 100 + [4] p. Első kiadás. A fővárosi római katolikus temetési szertartásokon használt imák és énekek négynyelvű gyűjteménye, a szerkesztő reményei szerint a könyvecske használata lassan a fővároson kívüli liturgiában is elterjed. A kötet első harmadában latin, magyar, német és szlovák nyelvű szertartási szövegek és imák, a 29. oldaltól kottával kísért temetési énekek, előbb magyar, majd német nyelven. Előbbiek között szerepel sok egyéb közt a Vörösmarty Mihály temetésére szerzett gyászdal is. Az első repülő előzék hiányzik, a belív számos oldalán, illetve a hátsó előzéken vidám gyermekrajz. Aranyozott, vaknyomásos kiadói vászonkötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk