Németh Gyula: A honfoglaló magyarság kialakulása
Budapest, 1930, Magyar Tudományos Akadémia kiadása (Hornyánszky Viktor R.-T. M. K. Udv. Könyvnyomda, Bp.), 350 p. + [1] p. Első kiadás. A honfoglaló magyarság kialakulása. Írta: Németh Gyula.A gróf Vigyázó Sándor és Ferenc-vagyon jövedelmének felhasználásával kiadja a Magyar Tudományos Akadémia. Kiadói sérült, hiányos papírborítóval. flévászon védőkötésben