Kuruc énekek az ifjúság számára. Összeválogatta Lengyel Miklós.
Budapest, 1907. Lampel Róbert könyvkereskedése - Wodianer F. és Fiai Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + 144 p. Első kiadás.
A Rákóczi-kort feldolgozó szöveggyűjtemény a fejedelem hamvainak hazaszállítását követő évben látott napvilágot először. A címoldalon régi ajándékozási bejegyzés és katalógusszám, utóbbi az első előzéken is megismétlődik.
Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben, az első előzéken egykori katalóguscímke nyomai.