Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 45

Sztrókay Kálmán: A vegyész verseny a természettel. Bp.,[1944.],Országos Közművelődési Szövetség (Országos Közművelődési Tanács. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20263.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Nagy József: Két filozófus. Platon és Kant. Kultúra és Tudomány. Bp., [1925], Franklin-Társulat, 174+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20264.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

Christian Garve: Philosophische Anmerkungen und Abhandlungen zu Cicero's Büchern von den Pflichten. Anmerkungen zu dem zweyten und zu dem dritten Buche. (Két kötetben). Bécs, 1788, Johann Thomas Edlen von Trattnern (Trattner János Tamás). Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, előzéklapon régi Ioannis Horváth névbejegyzéssel (Horváth János püspök?), kissé sérült gerinccel, kopott borítóval. Csak a 2. és 3. könyv!
20265.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Mariska Vilmos: Az államgazdaságtan kézikönyve. Bp., 1905, Franklin, XII+675 p. Ötödik, átdolgozott kiadás. Átkötött kissé kopott félvászon-kötés, aláhúzásokkal és lapszéli jegyzetekkel.
20266.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,75
29,69

Vizkelety András: Eine deutsche Fassung der Stephanslegende aus dem Jahre 1471. A szerző, Vizkelety András (1931-) germanista irodalomtörténész, medievista által DEDIKÁLT példány. Bp., 1968, Akadémiai Nyomda, 129-146 p. Német nyelven. Különlenyomat. Kiadói papírkötés, a hátsó borító sarkán kis hiánnyal, foltos.
20267.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20268.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20269.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

20270.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Herbert Spencer: A haladás. Bp., 1919, Révai. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, sérült borítóval, helyenként lapszéli szakadásokkal.
20271.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Serédi Lajos: A filozófia története. Pozsony - Bp., 1904, Stampfel Károly. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel, elülső borító hiányzik, címlapon intézményi bélyegzővel és régi névbejegyzéssel, egy lapon tollas jelöléssel.
20272.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

20273.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Bourdeau János: A jelenkori gondolkozás mesterei. Ford.: Fredericzky M. és Irmei Ferenc. Bp.,1907, MTA, 4+246+1 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
20274.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft