Tétel

Kikiáltási ár:

3 000 Ft

Leírás:

Mező Ferenc: Olympiai kalauz. Kelemen Kornél előszavával. Budapest, 1936. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. 318 + [2] + [32] p. (a berlini olimpia programismertetője) + 16 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag) + 2 melléklet (kihajtható és kétoldalas táblázat). Egyetlen kiadás. Az 1928. évi Amszterdami Olimpiai Játékok művészeti versenyeiben aranyérmet nyert Mező Ferenc sporttörténész új, aktualizált ,,Olympiai kalauz''-a a küszöbön álló Berlini Nyári Olimpiai játékok alkalmából röviden összefoglalja az ókori olimpiai játékok történetét, méltatja az olimpiai gondolatot, majd törzsanyagként közli az újkori nyári és téli olimpiai játékok versenyszámait és eredményeit Athéntól Garmisch-Partenkirchenig. A kihajtható és kétoldalas mellékleten a versengő nemzetek egyesített éremtáblázata, illetve az egyes sportágakban tapasztalható fejlődés táblázata. A kötetbe fűzve a másfél hónapon belül esedékes Berlini Olimpia programfüzete, melyben az olvasó rögzítheti a megszülető eredményeket. Aranyozott, illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ekb