Tétel

Kikiáltási ár:

4 000 Ft

Leírás:

Himfy-album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. (Sárga kötésváltozat.) [Budapest], 1900. Pesti Napló. 1 t. (címkép) + XLVIII + 144 p. + 8 t. (ebből egy színes kőnyomat). A Pesti Napló politikai napilap előfizetési toborzásának részeként évről évre - karácsonyi ajándékként - reprezentatív, illusztrált irodalmi albummal lepte meg olvasóit. A Zichy Mihály illusztrálta Arany-balladák és Az ember tragédiája után Kisfaludy Sándor két nevezetes szerelmi ciklusát adta közre a kiadó, életrajzi és művelődéstörténeti tanulmányok kíséretében. A kiadás apropóját Kisfaludy Sándor házasságkötésének századik évfordulója adta. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációkkal gazdagon díszítve. Néhány oldalon aláhúzások. Szüry 1845. Díszesen aranyozott, festett, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), vörös festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk