Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 91

cca 1635 (?) Görög ny. levél, feljegyzés vagy egyéb szöveg beazonosítandó tartalommal, benne 1635 évszámmal.
14130.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

cca 1790 Magyaralmás község Urbáriuma. 4 oldal, nyomtatott, kézírással kiegészítve. Töredék, Foltos
14131.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1815 Nyíregyháza - Sárospatak egyházi levél Tárkovics György munkácsi vikárius aláírásával a Munkácsi egyházmegye szép állapotú papírfelzetes viaszpecsétjével.
14132.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1823 Jelentés a Tudományos Gyűjtemény 1824-ik esztendei folytatásáról 4 p.
14133.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1843 Csányi János (1788-1870) híres kecskeméti főbíró által írt viaszpecsétes levél
14134.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
10

14135.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,20
62,50

1848 Ungvár, Béres János későbbi görög katolikus püspök.autográf aláírásával ellátott engedély Béres János későbbi görögkatolikus püspök első miséjére szóló engedélye. Papírfelzetes viaszpecséttel
14136.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,39
28,13

cca 1850 A Liptó megyei Benicze család családfája. Litográfia, szakadásokkal 40x52 cm / Arbor Familiae de Benicze in Comitat u Lipto / The family tree of the Benicze family from Liptó county. Lithography, with tears 40x52 cm
14137.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1857 Eger, németszecsődi Tarródy Bertalan és neje, revisnyei Revitzky (Reviczky) Mária hagyatékának részét képező irományok és oklevelek jegyzéke, melyeket néhai Blaskovics (Blaskovich) Gyula (1806-1850) úrnak, mint végrendeleti egyik végrehajtónak özvegye, báji Patay Franciska (1818-1883) által Kovách (Kováts) Mátyás (1790-1861) egri prépost és kanonok úrnak, a végrendeletek másik végrehajtójának átadattak. Össz. 8 (és fél) beírt oldal, végén Patay Franciska aláírásával és címeres viaszpecséttel, valamint az utolsó (különálló) lapon Kovács Mihály ügyvéd aláírással. Néhány kisebb lapszéli sérüléssel.
14138.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

cca 1870 a mezőpauili Bodó család családfája és családfakutatási jegyzetek 43x34 cm
14139.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

1892 A losonci m. kir. állami főgimnázium ifjúsági segélyező egyesületének kitöltetlen litho táncrendje, ceruza nélkül
14140.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

14141.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft