Berzeviczy Albert: A tájképfestés a XVII. században. Bp., 1910, MTA (Hornyánszky-ny.), 2 sztl. lev.+ 220+(4) p.+ 50 t. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, fakó gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bélyegzővel.