Róna Sámuel: A buja vagy nemi betegségek. Egyetemi előadásai fonalán orvosoknak és orvostanhallgatóknak írta Róna Sámuel. Budapest, 1894. Dobrowsky és Franke (Neuwald Illés ny.) XII + 659 + [1] p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval. Az első előzéken, az első nyomtatott oldalon és a címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés. Példányunk oldalsó lapszélein foltosság. Győry 130. o. Poss.: Mihálkovics Elemér. [Mihálkovics Elemér (1879-1952) nőgyógyász, a Szent István kórház igazgató főorvosa.] Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, a gerincen fent apró sérüléssel, márványmintás festésű lapszélekkel.
Bujdosó János (szerk.): Baleseti orvostan. Előszóval ellátta Verebély Tibor. Budapest, 1933. Stephaneum Nyomda Rt. VIII + 695 + [9] p. Egyetlen kiadás. A traumatológiai tanulmányok előtt az első írás definiálja az üzemi baleset, az orvosszakértői vélemény, a munkaképtelenség és a baleseti járadék fogalmát, valamint a baleseti kártalanítás rendszerét és a foglalkozási betegség ('munkahelyi ártalom') jelenségét. A kötet végén, oldalszámozáson kívül kapcsolódó képes hirdetések. A címoldalon és az előzékeken régi tulajdonosi bélyegzés. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Raith, Josef: Der populäre Hausarzt. Gemeinverständliche Darstellung der Gesundheitslehre und Heilkunde für Lein und Seele. Zur Selbstbelehrung für Jedermann. Ein Familienbuch von Josef Raith. Mit vielen Abbildungen. [Bécs-Pest] Wien und Pest, 1868. A. Hartleben's Verlag (Druck von Hirschfeld, Wien). 1 t. 799 + [1] p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával illusztrált családi orvosi tankönyv és egészségügyi ismeretterjesztő kézikönyv. Gót betűs szövegoldalakkal. A címoldalon régi tulajdonosi, az előzékeken gyűjteményi bélyegzések. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, pávamintás festésű lapszélekkel.
cca 1920-1940 Lőrincz Ferenc: Anatómiai jegyzet. A M. Kir. Ápolónő és Védőnőképző Intézet hallgatói részére. hn., én., nyn. 2+III+117 p. Gépelt egyetemi jegyzet. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Platen, M[oritz]: Die neue Heilmethode Lehrbuch der naturgemäßen Lebensweise, der Gesundheitspflege und der arzneilosen Heilweise ein Haus und Familienschatz für gesunde und kranke. Ügynöki bemutatópéldány! Berlin - Leipzig - Wien - Stuttgart, ,Deutsches Verlagshaus Bong & C., 1 sztl. + 4 p.+1 t.+1-32+193-208+593-608+641-656+721-736+881-896+977-992+2+1011-1024+1265-1280+1361-1376+1889-1951+1 p.+26 p.+ I-XI+XIII t. +VII+1-16+97-128+657-672+721-736+849-888 p.+20 p. V-XV t. +6 p.+1 sztl. Szemléltető táblákkal. Korabeli kopott egészvászon-kötés, az férfi szemléltető tábla egyik feje leszakadt, de a fej meg van. Ritka!