Voss, Johann Heinrich:
Theokritos, Bion und Moschos aus dem griechischen übersetzt von Ioh[ann] Heinrich Voss.
Wien, 1815. In der Fr. Haas'schen Buchhandlung. 2 t. (rézmetszetű címkép + díszcímlap) + 278 + [10] p.
Három ógörög bukolikus költő versei német fordításban. A címképet Carrucci rajza alapján Regnal metszette. A kötet végi tartalommutató (egy levél) téves helyre kötve.
Poss.: Ex libris Ladislai Siklóssy; Salgó Ottó [Siklóssy László (1881-1951) ügyvéd, műgyűjtő és művelődéstörténész. Főképp a régi Budapest erkölcstörténete iránt érdeklődött, de jeles numizmata és sporttörténész is volt.]
Korabeli, díszesen aranyozott gerincű, enyhén foltos, vaknyomásos egészvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, jó példány.