Móricz Zsigmond: Tündérkert. Szépasszonyok hosszú farsangja. Történelmi regény a XVII. század elejéről. Báthory Gábor erdélyi fejedelemsége. Bethlen Gábor ifjúkora. Bp., 1922, Athenaeum, 445+3 p. Első kiadás. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kissé kopott borítóval, a borító sarkain gyűrődésnyomokkal, javított gerinccel, a borító sarkain szamárfüllel.