Salamon Ferenc: Magyarország a török hódítás korában. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 8+XVI+431 p. Első kiadás. Papírkötés, sérült, kopott borítóval, amatőr módon javított gerinccel, foltos, megviselt állapotban.