Rapaics Raymund: A magyarság virágai. A virágkultusz története. Bp.,1932, M. Kir. Természettudományi Társulat, VIII+423 p.+ I-VII, IX-XVIII t. (4 színes.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy tábla hiánnyal (VIII.)