Charlotte M. Yonge: Elbeszélések a római világból. Hampelné Pulszky Polyxena fordítása. Bp, 1895, Lampel Róbert (Wodianer F. és fiai). Szövegközti fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy sérült lappal, névbélyegzésekkel, és névbejegyzéssel, egy lap sérült (225/226 p.)