Ferrero: Róma nagysága és hanyatlása I-VI. kötet. Ford.: Lakatos László, Lendvai István. Világkönyvtár 22-24,30-32. kötet. Bp.,1914-1916., Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói kemény-kötések, kopott borítókkal, az I. köteten sérült gerinccel és az elülső tábla sarkán hiánnyal.