Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 53

Ferenczy János: Közönséges Geographia, mellyben a Földnek mathematikai, természeti és leginkább politikai állapotja a leg újabb változások szerént adatik elő. Első kiadás. Pesten, 1809. Eggenberger József. 293. l. 6 sztl. lev. Fűzve, korabeli papírborítóban
18887.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,40
125,00

[Juhász Máté (1696-1776)]: Házi különös orvosságok, mellyek az orvosok nélkül szükölködö betegeskedöknek vigasztalására következö-képpen a' betük rende szerént külön külön nyomtatásokból, és irásokból szedettek egyben. Hozzá kötve: Ángliai országban lévö Salernitana Scholának jó egésségröl való meg-tartásnak modgyáról irott könyve, mellyet a' nemes, és hires ángliai Salernitana Schola irt vólt régen déák nyelven, azután pedig magyarra fordittatott, és rhytmusokba alkalmaztatott. (101-130 p.) Kolosváratt, 1785.,a 'Püspöki betűkkkel, 196+4+101-130 p. Korabeli félbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapon lapszéli hiányokkal, de nagyrészt nem érintik a szöveget, a címlapon és az első lapon bejegyzésekkel, néhány lapon bejelölésekkel, egy kijáró lappal (125-126.), az 16-17. oldalak között a lapok fűzése sérült, erősen meglazult. Ritka!  Juhász Máté (1696 - 1776) Jászapáti születésű minorita szerzetes, költő, drámaíró. Egerben és Nagybányán működött. Teológiai munkái mellett a névtelenül megjelent orvosi könyve a legjelentősebb.
18888.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,30
93,75
13

Bayer József, dr.: Állatorvosi sebészet Forditotta Alexánder Lajos.Nagyvárad, 1893. Laszky Ármin. 665+(1) p. Szövegközti képekkel illusztrálva. Korabeli félvászon kötésben
18889.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,46
81,25

[Csapó Dániel] Gazdasági kistűkör. Falusi ifjúság számára Karika Pál, Szentmiklósy Sámuel és Tahy Emánuel koszorúzott munkáikból szerkesztve kiadta a' Magyar Gazdasági Egyesület. Pesten, 1843. VIII. (9) 10-172 p. 2 sztl. lev. Rajzokkal, (fametszet) illusztrált. Papírborítóban.
18890.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

18891.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,65
46,88

Szumowski Ulászló,: Az orvostudomány története bölcsészeti szempontból nézve. Orvosok és orvostanhallgatók számára. Fordította, magyar vonatkozású jegyzetekkel, időrendi táblákkal és ábrákkal ellátta vitéz Herczeg Árpád. Bp., 1939, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. (Ny.n.). XI, [1], 649p. 332 szövegközi ábrával, fényképpel, grafikával.
18892.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

18893.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

18894.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

Pálfy Móric: Magyarország arany-ezüst bányáinak geológiai viszonyai és termelési adatai. M. Kir. Földtani Intézet Gyakorlati Füzetei. Bp., 1929., M. Kir. Földtani Intézet,(Stádium-ny.), 94+1 p. Átkötött modern papírkötésben, foltos lapokkal.
18895.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

18896.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

18897.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

18898.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft